O akci

Sokolovský 1/4 maraton pořádá Městský dům kultury Sokolov. První ročník se konal v roce 2014. Dnes je závod součástí velkolepé předprázdninové události Hurááá, prázdniny, která se každoročně v Sokolově koná v závěru června. Vše vrcholí Mezinárodní soutěží ohňostrojů v lesoparku Bohemia. Kdo před letními prázdninami najde cestu do Sokolova, neudělá chybu.

Sokolovský 1/4 maraton

Běžecký závod je vyhledávanou sportovní událostí v regionu. Převážně rovinná trasa o délce kolem 10 km povede nově hlavně centrem města. Závodníci si tak mohou užít podporu přihlížejících fanoušků i náhodných kolemjdoucích. Sokolovský 1/4 maraton je pro ženy i muže s doporučenou dolní věkovou hranicí 16 let. Start v 11 hodin.

Barevný běh

Užijte si běžeckou sezonu trochu jinak. Pokud nejste zrovna maratonští nadšenci, je náš Barevný běh pro vás to pravé. Oslavte s námi léto a radujte se z pohybu v záplavě křiklavých barev, kterými Vás pokropíme. Trasa bude dlouhá 3,2 km a povede ze Starého náměstí, Zámeckým parkem, kolem Gymnázia Sokolov, přes Husovy sady zpět na Staré náměstí. Závod je pro ženy a muže s doporučenou dolní věkovou hranicí 13 let.

Po registraci pošleme e-mail s pokyny k internetové platbě. Závodník je pokládán za registrovaného po připsání startovného na účet organizátora. Součástí startovného je číslo s integrovaným čipem, pár funkčních ponožek a tričko s oblíbeným motivem závodu, které účastník obdrží před závodem. Startovné pro Sokolovský 1/4 maraton a Barevný běh je 150 Kč. V případě zrušení registrace startovné nevracíme.

Se Sokolníčkem do pohádky

Stejně jako minulý rok čeká zábava i naše nejmenší. V areálu lesoparku Bohemia se bude opět skrývat skřítek Sokolníček. Povede k němu přibližně deset zábavných stanovišť, po jejichž zdolání děti čeká nejen sladká odměna. Start bude u workoutového hřiště ve 13 hodin. S posledním startem se počítá v 17 hodin. Počet míst je omezený, proto doporučujeme registraci. Startovné 30 Kč.

Internetové registrace končí 21. června 2018

PROPOZICE

Start, cíl Sokolovského 1/4 maratonu

Sportovní areál ISŠTE

Jednoty 1788

Sokolov 360 01

GPS: 50.1834103N, 12.6467625E (www.mapy.cz)

Trasa Sokolovského 1/4 maratonu

Zázemí závodu

V areálu jsou k dispozici šatny pro drobné osobní věci, WC, sprchy, občerstvení, nápoje.

Parkování v okolí.

Start, cíl Barevného běhu

Staré náměstí, u kostela

Informace, pokladna, registrační stánek

Sportovní areál ISŠTE

22. 6. 2018

23. 6. 2018

Start, cíl Se Sokolníčkem do pohádky

Areál lesoparku Bohemia, u workoutového hřiště.

Obecná ustanovení

Při prezentaci je závodník/zákonný zástupce povinen prokázat se platným úředním dokladem. Každý účastník startuje v závodech na vlastní odpovědnost a vlastní nebezpečí s vědomím možného vzniku zranění nebo škody na majetku, za které nenese pořadatel odpovědnost. Za osoby mladší 18 let zodpovídají zákonní zástupci. Zasláním registračního formuláře uživatel prohlašuje, že souhlasí s užitím zadaných osobních údajů, a to výhradně pro potřeby pořadatele a že souhlasí s pořízením a užitím audio, foto a video záznamů z průběhu akce a případným zveřejněním na webových stránkách a sociálních sítích, které spravuje. Zejména Sokolov, Městský dům kultury Sokolov / Sokolovské infocentrum, Sokolovský ¼ maraton, Hurááá, prázdniny – mezinárodní soutěž ohňostrojů.