O akci

Sokolovský čtvrtmaraton pořádá Městský dům kultury Sokolov. První ročník se konal v roce 2014. Dnes je závod součástí velkolepé předprázdninové události Hurááá, prázdniny, která se každoročně v Sokolově koná poslední víkend v červnu. Vše vrcholí Mezinárodní soutěží ohňostrojů v areálu Bohemia. Kdo před letními prázdninami najde cestu do Sokolova, neudělá chybu.

Čtvrtmaraton

Běžecký závod je vyhledávanou sportovní událostí v regionu. Převážně rovinná trasa o délce 10,5 km vede přírodou i středem města. Závodníci si tak mohou užít podporu přihlížejících fanoušků i náhodných kolemjdoucích v centru. Hlavní závod je určený ženám a mužům od 16 let bez horní věkové hranice. Přihlásit se může až 600 běžců. Po registraci obdržíte e-mail s pokyny k internetové platbě. Závodník je pokládán za registrovaného po připsání startovného na účet organizátora. Součástí startovného je číslo s integrovaným čipem, který účastník obdrží před závodem. Každý závodník navíc získá tričko s oblíbeným motivem závodu. Start v 11 hodin.

Startovné 150 Kč
Sokolovský čtvrtmaraton registrace

Stezka skřítka Sokolníčka

Součástí Sokolovského čtvrtmaratonu bude nová akce pro děti „Stezka skřítka Sokolníčka“. Děti se vydají po stopách ptačích peříček napříč areálem Bohemia. Čekají na ně stanoviště se skřítky, kterým děti mohou pomoci různými úkoly. U skřítka Zemědělce budou například pomáhat sázet zeleninu, u Kytičkových skřítků jistě pomohou s květinami, skřítci Sportovci si s dětmi zasportují. Na konci zábavné trasy děti potkají samotného skřítka Sokolníčka. Všechny děti za svou snahu získají odměnu v podobě balíčku sladkostí a drobností pro radost. Počet dětí na trase je omezený, proto doporučujeme registraci. Před vyplněním registračního formuláře se ujistěte, že vámi vybraný startovací čas je volný. Start ve 12 hodin.

Startovné 30 Kč
Stezka Skřítka Sokolníčka registrace

Inline závody

Kdo raději nazuje místo běžeckých bot brusle, přijde si také na své. Připravujeme Inline závody pro děti do 15 let a bruslařský sprint pro závodníky od 15 let na oválu dlouhém 936 metrů. Po registraci obdržíte e-mail s pokyny k internetové platbě. Závodník je pokládán za registrovaného po připsání startovného na účet organizátora. Každý závodník obdrží chip pro časomíru, který po dosažení cíle odevzdá zpět pořadateli (v případě ztráty hradí 500 Kč). Závodník je na trať vpuštěn jen s plnou ochrannou výbavou (přilba, bruslařské rukavice, chrániče kolena a loktů). Start v 17 hodin.

Startovné 100 Kč
Inline závod registrace

Internetové registrace končí 21. června 2017
Dovolujeme si upozornit, že startovací časy jsou orientační

PROPOZICE

Start, cíl Sokolovského 1/4 maratonu

Sportovní areál ISŠTE

Jednoty 1788

Sokolov 360 01

GPS: 50.1834103N, 12.6467625E (www.mapy.cz)

Trasa Sokolovského čtvrtmaratonu

Registrace, vyzvednutí startovních čísel

23. června

24. června

Zázemí závodu

V prostoru registrace (startu, cíle) budou k dispozici šatny, WC, sprchy, drobné občerstvení, nápoje.

Parkování v okolí.

Při prezentaci je závodník/zákonný zástupce povinen prokázat se platným úředním dokladem.

Start, cíl, registrace Stezka skřítka Sokolníčka

Hřiště areál Bohemia
24. června

Obecná ustanovení

Každý účastník startuje v závodech na vlastní odpovědnost a vlastní nebezpečí s vědomím možného vzniku zranění nebo škody na majetku, za které nenese pořadatel odpovědnost. Za osoby mladší 18 let zodpovídají zákonní zástupci. Pořadatel si vyhrazuje pravomoc pořizovat a užít audio, foto a video záznamy z průběhu závodů.