O akci

Sokolovský 1/4 maraton pořádá Městský dům kultury Sokolov. První ročník se konal v roce 2014. Dnes je závod součástí velkolepé předprázdninové události Hurááá, prázdniny, která se každoročně v Sokolově koná v závěru června. Vše vrcholí Mezinárodní soutěží ohňostrojů v lesoparku Bohemia. Kdo před letními prázdninami najde cestu do Sokolova, neudělá chybu.

Sokolovský 1/4 maraton

Běžecký závod je vyhledávanou sportovní událostí v regionu. Převážně rovinná trasa o délce kolem 10 km povede nově hlavně centrem města. Závodníci si tak mohou užít podporu přihlížejících fanoušků i náhodných kolemjdoucích. Sokolovský 1/4 maraton je pro ženy i muže s doporučenou dolní věkovou hranicí 16 let. Start v 11 hodin.

Po registraci pošleme e-mail s pokyny k internetové platbě. Závodník je pokládán za registrovaného po připsání startovného na účet organizátora. Součástí startovného je číslo s integrovaným čipem, tričko s oblíbeným motivem závodu a po doběhnutí účastnická medaile pro každého. Startovné pro Sokolovský 1/4 maraton  je 150 Kč při platbě předem, 200 Kč na místě. V případě zrušení registrace startovné nevracíme.

Barevný běh

Užijte si běžeckou sezonu trochu jinak. Pokud nejste zrovna maratonští nadšenci, je náš Barevný běh pro vás to pravé. Oslavte s námi léto a radujte se z pohybu v záplavě křiklavých barev, kterými Vás pokropíme. Ředitel závodu Lukáš Červený vás zve na trasu dlouhou 3,2 km, která povede ze Starého náměstí, Zámeckým parkem, kolem Gymnázia Sokolov, přes Husovy sady zpět na Staré náměstí. Závod je pro ženy a muže s doporučenou dolní věkovou hranicí 12 let.

PROSÍME ÚČASTNÍKY, ABY SI NA BAREVNÝ BĚH OBLÉKLI BÍLÉ TRIČKO.

Veškeré práškové barvy, které jsou během závodu použity, jsou barvy 100% přírodní a ekologické, splňují nejnovější normy EU i USA a jsou zdravotně nezávadné, testované a neškodlivé. Jedná se o smíchaný škrob a potravinářské barvivo. Závodník je povinen chránit své zdraví, používat pouze tyto barvy, které jsou součástí startovního setu, nebo k prodeji v místě startu před závodem. Závodníkům je doporučeno použití slunečních brýlí a vyhýbání se kontaktu barev se sliznicemi a vdechování barev. Barvy jsou snadno smývatelné z oblečení, pokožky i vlasů.

Po registraci pošleme e-mail s pokyny k internetové platbě. Závodník je pokládán za registrovaného po připsání startovného na účet organizátora. Součástí startovného je startovní číslo, sáček s barvou a button s motivem závodu. Startovné pro Barevný běh je 150 Kč při platbě předem, 200 Kč na místě. V případě zrušení registrace startovné nevracíme.

Se Sokolníčkem do pohádky

Stejně jako minulý rok čeká zábava i naše nejmenší. V areálu lesoparku Bohemia se bude opět skrývat skřítek Sokolníček. Povede k němu přibližně deset zábavných stanovišť, po jejichž zdolání děti čeká nejen sladká odměna. Start bude u workoutového hřiště ve 13 hodin. S posledním startem se počítá v 17 hodin. Počet míst je omezený, proto doporučujeme registraci. Startovné 30 Kč.

Internetové registrace končí 21. června 2018

PROPOZICE

Start, cíl Sokolovského 1/4 maratonu

Sportovní areál ISŠTE

Jednoty 1788

Sokolov 360 01

GPS: 50.1834103N, 12.6467625E (www.mapy.cz)

Trasa Sokolovského 1/4 maratonu

Zázemí závodu

V areálu jsou k dispozici šatny pro drobné osobní věci, WC, sprchy, občerstvení, nápoje.

Parkování v okolí.

Start, cíl Barevného běhu

Staré náměstí, u kostela

Informace, pokladna, registrační stánek

Sportovní areál ISŠTE

22. 6. 2018

23. 6. 2018

Start, cíl Se Sokolníčkem do pohádky

Areál lesoparku Bohemia, u workoutového hřiště.

Obecná ustanovení

Při prezentaci je závodník/zákonný zástupce povinen prokázat se platným úředním dokladem. Každý účastník startuje v závodech na vlastní odpovědnost a vlastní nebezpečí s vědomím možného vzniku zranění nebo škody na majetku, za které nenese pořadatel odpovědnost. Za osoby mladší 18 let zodpovídají zákonní zástupci. Zasláním registračního formuláře uživatel prohlašuje, že souhlasí s užitím zadaných osobních údajů, a to výhradně pro potřeby pořadatele a že souhlasí s pořízením a užitím audio, foto a video záznamů z průběhu akce a případným zveřejněním na webových stránkách a sociálních sítích, které spravuje. Zejména Sokolov, Městský dům kultury Sokolov / Sokolovské infocentrum, Sokolovský ¼ maraton, Hurááá, prázdniny – mezinárodní soutěž ohňostrojů.