Radní přijali výzvu a vsadili se o shyby na dobrou věc Poté, co představitelé …

Radní přijali výzvu a vsadili se o shyby na dobrou věc

Poté, co představitelé Sokolova oznámili, že o Hornické pouti zaplatí město 5 korun za každý shyb provedený v sobotu 13. 9. od 14 do 18 hodin v rámci Mezinárodního dne shybů na "workoutovém" hřišti v sokolovském oddechovém parku Bohemia, vyzvala pražská sázková kancelář Maxi-Tip a.s., v zastoupení předsedy představenstva Karla Kabrny členy rady města k "sázce" o tisíc shybů a vsadila na ně 5 tisíc korun. Radní výzvu přijali a ze svého vsadili stejnou částku. Výherce sázky tedy přidá výhru 10 tisíc korun do výtěžku dobročinné akce, který má posloužit na nákup speciálního jízdního kola na ruční pohon pro místního ochrnutého basketbalistu Pavla Kováře a na léčebný rehabilitační pobyt místního těžce zdravotně postiženého chlapce Honzíka Šnajdra. Další prostředky vkládají do akce provozovatel místní čerpací stanice ÖMV Jiří Urban a majitelka Pohřebního ústavu EXCELENT s.r.o., Valérie Bíbová. "Každý cvičenec se samozřejmě může kromě shybů připojit i vlastním finančním darem," uvedl místostarosta Sokolova Ladislav Sedláček.