Vážení přátelé, dovolte mi, abych tady a teď vyjádřil veliký obdiv a poděkování všem, kdo se zúčastnil našeho/vašeho pestrého víkendu, kdy od pátku do neděle město opravdu žilo v rámci akce Hurááá, prázdniny. Byl to víkend, který byl opravdu velmi náročný. Náročný byl svým rozsahem, počtem aktivních účastníků, a to jak přímých při závodech, tak pak jako návštěvníků Mezinárodní soutěže ohňostrojů. Byl to víkend, který byl hlavně o Vás závodnících, jak na Sokolovském ¼ maratonu, tak na Stezce skřítka Sokolníčka. Každý z účastníků si zaslouží pochvalu za to, jak závod dal a je úplně jedno, jestli byl první nebo poslední. Pro nás byl vítězem každý, kdo se zúčastnil a doběhl, nebo došel do cíle. Velké uznání ovšem patří všem, kdo se závodů a následné soutěže ohňostrojů zúčastnili jako pořadatel, nebo partner – tady si dovolím obzvláště vyzdvihnout zaměstnance MDK Sokolov, a to jak kmenové, tak najaté právě na tento víkend. Fakt si to tvrdě odmakali, takže jim patří velká pochvala za takto zvládnutý víkend, protože bez nich by to opravdu nešlo. Jsem na ně opravdu a právem moc hrdý. Znovu se potvrdila skvělá spolupráce MDK s Policií České republiky – Územní odbor Sokolov, HZS Karlovarského kraje – Územní odbor Sokolov, Záchranné služby KK, Městské policie Sokolov, Hasičského záchranného sboru Sokolovské uhelné, Městským úřadem Sokolov, Městskou knihovnou Sokolov, Safeguardem. Smekám klobouk dolů před tím, jak to vše s námi zvládli ke spokojenosti a zajištění bezpečnosti pro nás i vás.
Nelze opomenout ani hlavního partnera ¼ maratonu fitness URAL, dále firmy Lasting, SOTES, VOOS Sokolov, Kafe Kafe, WIELAND, Vishay, Viktoriaplay, Auto EDER, MR Dignostic a mnoho jiných, kterých bylo i letos hodně a bez, kterých by to také nebylo ono. Jim patří také velké poděkování a uznání A hlavně velké díky za podporu patří městu Sokolov a jeho zastupitelům v čele se starostou Janem Pickou, paní místostarostkou Renatou Oulehlovou a pány místostarosty Pavlem Rybářem a Karla Jakobcem (Kubcem, jak mu říkal Miloš Knor). S velkou úctou Ladislav Sedláček, ředitel MDK Sokolov